Mineral Analiz Laboratuvarı

Mineral Analiz Laboratuvarı

Mineral, normal ısıda doğada katı durumda, birtakım maddelerle karışık olarak veya birleşik olarak bulunan ya da kimyasal yollarla laboratuvarlarda elde edilen inorganik maddelerdir. İnsan vücudunun vitaminlere olduğu kadar minerallere de ihtiyacı bulunmaktadır. Ancak insan vücudu mineralleri kendi kendine oluşturamaz. Mineraller ancak vitaminler ile birlikte hareket edebilirler. Kalp ritminin düzenlenmesinde, kan basıncının ayarlanmasında, kasların fonksiyon göstermesinde, vücuttaki sıvı dengesinin sürekliliğini sağlamada ve üreme fonksiyonlarında mineraller önemli rol oynarlar. Vücutta kan oluşumunda ve sinir sisteminin düzgün çalışmasında da minerallerin etkisi fazladır.

Kanda bulunan ve oksijen taşımakla görevli olan hemoglobinlerin yapısında demir minerali bulunur. Bakır minerali, insan vücudunda bazı enzimlerin yapısında görev yapar. Çinko minerali, insan vücudunda birçok metabolik fonksiyonda görev yapar. Bunlar sadece ilk anda akla gelen mineraller. Mineraller belirli oranlarda ve doğal yollardan vücuda alındıklarında, insan vücuduna zarar vermeyen üstelik yararlı olan metallerdir. Ancak tarımsal ilaçlamaların bilinçli yapılmaması, yanlış kullanımlar ve endüstriyel uygulamalar yüzünden, insan vücuduna fazla miktarda mineral girmesi, zehirlenmelere ve rahatsızlıklara yol açabilir.

Mineral analiz laboratuvarları, gıda maddelerinde bulunan minerallerin eksik ya da fazla olması durumunda ortaya çıkacak olumsuzlukların önüne geçmek için, mineral analizleri yapmaktadır. Genel olarak çok faklı mineral analizleri yapılmaktadır. Bu analizlerden bir kaçı aşağıda sayılmıştır:

  • Sodyum tayini
  • Demir tayini
  • Kalsiyum tayini
  • Nikel tayini
  • Kurşun tayini
  • Kadmiyum tayini
  • Arsenik tayini
  • Civa tayini
  • Kalay tayini

Mineral analiz laboratuvarları, çalışmaları sırasında TS EN ISO/IEC 17025:2010 Deney ve kalibrasyon laboratuvarlarının yeterliliği için genel şartlar standardını esas almaktadır. Bu standard, örnek alma dahil, test, analiz ve kalibrasyon hizmeti veren laboratuvarların yeterliliklerinin tanınması için sağlaması gereken genel koşulları kapsamaktadır. Aynı zamanda bu standart, standart dışı yapılan ve laboratuvar tarafından geliştirilen yöntemlerle yapılan test, analiz ve kalibrasyon hizmetlerinin yeterliliğine ilişkin koşulları da kapsamaktadır.

Bu standart gereklerine uygun donanıma sahip olan ve bu gereklere uygun faaliyet gösteren laboratuvarların, bir uygunluk değerlendirme ve belgelendirme kuruluşuna başvurarak TS EN ISO IEC 17025:2010 Laboratuar Akreditasyon Yeterlilik Belgesi almaları gerekmektedir.

Nano Laboratuvar kuruluşumuz, gıda analizleri, su analizleri, yem analizleri, PCR analizleri, DNA izolasyonu analizleri, GDO analizleri, metal-mineral analizleri yapmakta, ayrıca çalışma ortamına ve çalışma ortamındaki kişisel maruziyetlere yönelik fiziksel, kimyasal ve biyolojik faktörlerin ölçümlemelerini yapmaktadır. Bu faaliyetlerin yanında kuruluşumuz bir takım denetim ve gözetim çalışmaları ve eğitim hizmetleri de vermektedir.

Kuruluşumuz, bütün bu faaliyetlerini, http://nanolaboratuvar.com internet sitesi üzerinden vermektedir. İhtiyaç duyacak kuruluşlar, taleplerini online olarak site üzerinden gönderebilir. Ya da ilgili form doldurularak gönderilirse, kuruluşumuz en kısa sürede geri dönüş yapacaktır.

Nano Laboratuvar kuruluşu olarak bütün faaliyetlerimizi, Türkak, Gıda Tarım Hayvancılık Bakanlığı, ILAC, IAF, TÜRKLAB, EUROLAB gibi kuruluşlardan aldığımız yetkiye dayanarak gerçekleştiriyoruz. Mineral analiz gereksinimleri dahil her türlü analiz taleplerinizi http://nanolaboratuvar.com internet sitesi üzerinden yapabilirsiniz.

GÜÇ KATANLAR

KOSGEB
ISO Belgesi ve Gümrük Logo

İLETİŞİM

 A.Kahveci Bulv. Çankaya Cd.

 No 2 D:25 Beylikdüzü İstanbul

 Laboratuvar: 0 212 855 48 10

  [email protected]

   Numune Analiz Talep Formu